Tipy na výlety

Muzeum hraček Jablonec n. Nisou

Malé soukromé muzeum sběratele hraček pana Vavřína je zaměřené na hračky, které si pamatují  rodiče a prarodiče. Ti se vrátí do dětských let a děti naopak poznají s čím si hráli jejich tátové, mámy, dědové a babičky.

Vystavované hračky jsou převážně z období od roku 1940 do roku 1989, ale najdete zde i starší. Kluci budou nadšeni ze sbírky modelů aut, stavebnic nebo vláčků. Pro děvčata jsou pak připraveny panenky nebo kočárky. 

Muzeum hraček sídlí v 1. patře bytového domu, poblíž centra Jablonce nad Nisou. V muzeu hraček jsou zastoupeni i místní výrobci z okolí Jablonce nad Nisou, kteří dnes již neexistují.

Muzeum autíček Příseka

Místo, které budou malí i velcí kluci prostě milovat a určitě ho navštíví více než jednou.

Unikátní muzeum, kde je vystaveno přibližně 10.000 exponátů vyrobených v letech 1910 – 1991 nejen z Československa. Mimo expozice plné zajímavostí a raritních modelů se zde nachází archiv společnosti ABREX vyrábějící kovové modely aut. Muzeum se nachází v prostorách nově zrekonstruovaného zámku, jehož historie sahá až do 15. století. Krásným zakončením prohlídky je stylově zrekonstruovaná kavárna.

Muzeum výroby hraček

V tomto muzeu se dozvíte všechna tajemství o výrobě dřevěných hraček. Firma Detoa Albrechtice se pyšní dlouholetou tradicí a kvalitními hračkami.

Dozvíte se řadu zajímavostí souvisejících s výrobním procesem a historií továrny a můžete si odnést vzpomínku z podnikové prodejny. Po předložení vstupenky vám bude poskytnuta sleva na kreativní dílny, kde si budete moci vyrobit hračku dle vlastní fantazie.

Krušnohorské muzeum Seiffen

Hračkářská idylka a atmosféra vánočních výstav vytvářejí zvláštní půvab muzea hraček v saském Seiffenu. Skvosty vystavené ve třech podlažích zvou k poklidnému a obohacujícímu zážitku.

Nádherné výrobky dvousetleté tradice osvětlených vánočních stromečků vyprávějí o někdejších krušnohorských Vánocích, víceramenné svícny a pyramidy tvoří zářivé pozadí hornických Vánoc plných světla. Nejen oči malých návštěvníků se zatřpypí při pohledu na více než 6 metrů vysokou vánoční pyramidu, stojící uprostřed muzea.

Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století.

Výstava mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Výstava je koncipována jako filmové scény a malé ateliéry, kterými budete procházet a můžete se v nich – přímo mezi kulisami – natáčet v akci. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.

Další muzea v ČR a blízkém zahraničí:

Muzeum hraček Ostrava

Měnínská brána Brno

Muzeum Benátky nad Jizerou

Muzeum Rychnov nad Kněžnou

Medvědárium Praha

Expozice české hračky Bečov n.Teplou

Muzeum technických hraček Velvary

Panenkárium Hradec Králové

Muzeum panenek a medvídků pod Troskami

Muzeum domečků, panenek a hraček Litomyšl

Karpacz (PL) - Muzeum zabawek

Stálé expozice hraček v regionálních a městských muzeích :

Muzeum Napajedla

Východočeské muzeum Pardubice

Regionální muzeum Mělník

Muzeum loutkářských kultur Chrudim

Aktuální tipy na výlety s dětmi naleznete na stránkách našeho partnera Jdemven.cz


 

Kontaktujte nás

Položky označené * jsou povinné.