Mezinárodní montessori kongres & Family Market

Firmy a institucePoradenstvíVýrobciZákazníci

6.6.2017

Po 16 letech zamíří Mezinárodní montessori kongres do Evropy, a to do Prahy. V rámci kongresu se mimo jiné bude konat Family Market (29. 07. 2017) pro zvídavé děti a jejich rodiče, kterého se Česká hračka ráda zúčastní.

International Montessori Congress (AMI 2017) se uskuteční od 27. do 30. července 2017. AMI kongresy se konají každé čtyři roky na jiném kontinentu a na nich se setkávají příznivci montessori výuky z řad pedagogogů i rodičů. Association Montessori Internationale (AMI) sídlící v Amsterdamu byla založena samotnou Maria Montessori. Již od svého počátku si asociace klade za cíl umožnit dětem po celém světě usnadnit přístup k Montessori vzdělávání a dalším podpůrným aktivitám

Montessori pedagogika je alternativní výchovně-vzdělávací program, který je zaměřen na podporu dítěte při rozvíjení jeho poznatků a dovedností. Dítě si samo rozhoduje o tom, jak se bude utvářet jeho já - kladení důrazu na kreativitu.

Cílem Family Marketu je představit a přiblížit montessori pedagogiku českým rodičům a širší veřejnosti. Návštěvníci se mohou seznámit s montessori hračkami i hračkami, které nenesou označení montessori, ale rozvíjí různé schopnosti u dětí (české hračky, jako je např. Krasohled nebo Loutková divadla Marionetino). Součástí trhu je i bohatý program (kreativní dílny, zajímavé přednášky nebo ukázka montessori třídy) a občerstvení.

Montessori představuje zajímavý přístup k výchově i vzdělávání dětí, se kterým se ne všichni ztotožní. Přesto si zaslouží pozornost a s hlavním mottem montessori výuky "Pomoz mi, abych to dokázal sám.“, nelze než souhlasit.

Těšíme se na Vás!

Česká hračka

 

 

 

Zobrazit zprávy pro: